Az FKF a járvány enyhülésére tekintettel július első hetében újraindítja a lakossági lomtalanítást Budapesten. Újpestre július 22. és augusztus 5. között kerül sor.
Az FKF Nonprofit Zrt. a járvány enyhülésére tekintettel július első hetében újraindítja a lakossági lomtalanítást Budapesten. Újpestre július 22. és augusztus 5. között kerül sor.
Az FKF a lomtalanítás alkalmával a háztartásban feleslegessé vált nagydarabos hulladékokat (amelyek méreteik miatt nem rakhatók a hulladékgyűjtő-edényzetbe) gyűjti össze és szállítja el.
Azok a felesleges bútorok, használati tárgyak vagy eszközök, amelyek mások számára még használhatóak, leadhatóak a Szemléletformáló és Újrahasználati Központokban, de a segélyszervezet számára is felajánlhatóak.
A lomok kikészítési időszakai:
Az FKF nyomatékosan felhívja a lakosok figyelmét arra, hogy az itt jelzett időszak a kerület egészét érintő lomkikészítési időintervallum. Az ingatlant érintő lomtalanításról, illetve a lom kikészítésének pontos időpontjáról a lakosok a postaládájukba eljuttatott hírlevélből tájékozódhatnak.
Mivel közterület-szennyezési szabálysértést követ el az, aki nem a megjelölt időpontban készíti ki a lomokat, ezért Budapest közterületi rendjének és tisztaságának megóvása érdekében csak a hivatalos tájékoztató levélben megjelölt napon, 18 óra után készíthetik ki a lomokat a lakosok.
A lomok kihelyezésének módja
A lomokat a lakóház előtti, a hulladékgyűjtő járművekkel jól megközelíthető közterületre kell kihelyezni, de nem az úttestre, mert akadályozhatják a forgalmat.
NE HELYEZZEN KI A LOMTALANÍTÁSNÁL AZ UTCÁRA:
- a háztartásokban naponta képződő hulladékot
- ipari, mezőgazdasági, szolgáltatási tevékenység következtében keletkezett hulladékot
- veszélyes és különleges kezelést igénylő hulladékot (külön ideiglenes gyűjtőpontokon van erre lehetőség az elszállítás napján – lásd lejjebb!)
- építési törmeléket, gumiabroncsot, zöldhulladékot (ág, nyesedék, lomb, fű), szénport, hamut, földet
- elkülönítetten gyűjtött üveg-, papír-, műanyag- és fémhulladékot
A lomtalanítás utáni takarítás
Az FKF a lomtalanítást követően elvégzi az úttest takarítását. Az ingatlan előtti járdaszakasz, illetve terület takarítása az ingatlan tulajdonosának, üzemeltetőjének kötelessége.
Hasznosítható hulladékok
AZ FKF kéri, hogy az újrahasznosítható csomagolási hulladékokat (fehér üveg, színes üveg, papír, műanyag, fémdoboz, italos kartondoboz) ne a lomokkal együtt helyezzék ki, hanem erre a célra használják az ingatlanhoz kihelyezett szelektív gyűjtőtartályokat, hulladékgyűjtő-szigeteket, lakossági hulladékudvarokat, illetve a Szemléletformáló és Újrahasználati Központokat.
Veszélyes, illetve egyéb, különleges kezelést igénylő hulladékok begyűjtése a lomtalanítás során az ideiglenes gyűjtőpontokon.
A háztartásokban keletkező veszélyes, illetve egyéb, különleges kezelést igénylő hulladékok átvételére az FKF minden lomtalanítási körzetben, az elszállítás napján ideiglenes gyűjtőpontot üzemeltet, amelynek helyszínéről a lomok kihelyezésének időpontját tartalmazó levélben tájékoztatják a lakosságot.
A veszélyes, illetve egyéb, különleges kezelést igénylő hulladékok leadására díjmentesen van lehetőség.
AZ IDEIGLENES KÜLÖN gyűjtőpontokon a lakosság által leadható veszélyes, illetve egyéb, különleges kezelést igénylő hulladékok típusai és egyszeri alkalommal leadható mennyiségei:
- sütőolaj és göngyölegei (15 liter, göngyöleg: 5 kg)
- festékmaradék és göngyölegei (5 liter/20 kg, göngyöleg: 5 kg)
- olajos műanyagflakon (5 kg)
- oldószerek, hígítók (5 liter)
- növényvédő-szerek (5 liter)
- akkumulátor, szárazelemek (3 db, 1 kg)
- elektromos és elektronikai hulladék (2 db)
- gumiabroncs (8 db)
- szóró-palack (1 kg)
- fénycső (10 db)
- gyógyszerhulladék (1 kg)
Egyedi és eseti lomtalanítás megrendelése
A háztartásoknak, társasházaknak lehetőségük van arra, hogy az értesítőben jelzettől eltérő időpontban, külön díjazás ellenében rendelhessenek soron kívüli lomtalanítást.
Egész évben a lomtalanításra kerülő, de még használható tárgyak elhelyezésére – saját beszállítással – a két Szemléletformáló és Újrahasználati Központban van lehetőség:
1151 Budapest, Károlyi Sándor u. 166.
1181 Budapest, Besence u. 1/a.
A szolgáltatással kapcsolatban felmerülő további kérdésekre az FKF zöldszámán lehet választ kapni:
06 80 353 353