vasárnap, június 26

Újpest díjazottjai

Év

Újpest Díszpolgára

Foglalkozás

1887 Kemény Gusztáv jogász
Bellágh Imre jogász
Tóth József jogász
1889 Kossuth Lajos jogász, politikus, Magyarország kormányzója
1890 Beniczky Ferenc jogász
1901 Plósz Sándor jogász
Wlassics Gyula jogász
1904 Wolfner Lajos gyáros
1906 Ivánka Pál jogász
Fazekas Ágoston jogász
1914 Wolfner Tivadar bőrgyáros
1927 Kiss Sándor jogász
Kollár Miklós gyáros
Varázséji Béla plébános
1928 Vass József jogász
1930 Preszly Elemér jogász
1939 Pállya Celesztin festőművész
1993 Dr. Gyökössy Endre református lelkész (elhunyt)
Neogrády László tanár (elhunyt)
1994 Blázy Lajos evangélikus lelkész (elhunyt)
Dr. Újszászi László kórházigazgató főorvos (elhunyt)
1995 Dr. Kendelényi Ernő sebészorvos (elhunyt)
Dr. Miletics Iván orvos (elhunyt)
1996 Szusza Ferenc labdarúgó (elhunyt)
1997 Dr. Gerber Alajos fogorvos
Dr. Sipos Lajos egyetemi docens
Dr. Somos András ügyvéd
1998 Alon, Joel (Brichta Károly) nagykövet
2005 Bene Ferenc labdarúgó, szakedző (elhunyt)
2007 dr. Kapolyi László akadémikus (elhunyt)
2008 Dr. Estók János történész
Göröcs János labdarúgó, szakedző, olimpikon (elhunyt)
Kadlecovits Géza helytörténész (elhunyt)
Keztyűs József vállalkozó
Dr. Máthé Gábor egyetemi tanár
Bartos Tibor műfordító (elhunyt)
2009 Bíró Lóránt plébános (elhunyt)
Gyémánt László festőművész
Várhidi Pál labdarúgó, szakedző (elhunyt)
2010 Bertalan Tivadar képzőművész, art-direktor
Horváth Zoltán plébános
Dr. Kőrös András bíró
2011 Gróf Károlyi László
Pályi László plébános (elhunyt)
Schrammel Imre keramikus
2012 Berki Krisztián az UTE olimpiai bajnok tornásza
Dombi Rudolf kajakozó, olimpiai bajnok
Erkel Tibor zeneszerző, egyetemi tanár (elhunyt)
Pásztor Erzsébet színművész
2014 Meláth Andrea operaénekes, Zeneakadémiai tanszékvezető egyetemi docens
Szabó Bence kétszeres bajnok kardvívó, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára
2016 Gyurta Dániel az UTE olimpiai bajnok úszója, a NOB Sportolói Bizottságának tagja
Dr. Hollósi Antal Gábor sebész szakorvos, a Károlyi Sándor Kórház korábbi orvos-igazgatója
Kozák Danuta az UTE olimpiai bajnok kajakozója
Naszvagyi Vilmos opera-hangverseny énekes, a Honvéd Művészegyüttes Férfikar tagja
2018 Koronka Lajos nyugállományú iskolaigazgató
Őze István sportvezető, Újpesti Torna Egylet klubigazgató
2020 Keleti Ágnes olimpiai bajnok tornász
Iványi János építőmérnök
2021 Tótka Sándor olimpiai, világ- és Európa-bajnok kajakozó
ÚJPESTÉRT DÍJASOK

Év

Újpestért díjas

Foglalkozás

1999 Bíró Lóránt plébános (elhunyt)
Dr. Fedor Zoltán körzeti orvos (elhunyt)
Dr. Király Péter állatorvos
Szabó Péter rendőr
Dr. Szerényi Antalné tanár (elhunyt)
Szunyoghy András grafikus
2000 Nagy József tűzoltó
Dr. Pintér Erzsébet orvos
Práger Ferenc rendőr
Zsengellér József (id.) lelkész (elhunyt)
2001 Beharka Pál orgonaművész
Dr. Horváth László állatorvos
Kadlecovits Géza helytörténész (elhunyt)
Sefcsik Béla műszerész
2002 Dr. Novák Károly orvos
Dr. Keszthelyi László orvos
Tomka Ferenc plébános
2003 Buzna Ferenc mérnök (elhunyt)
Gönczöl János Regnum Marianum elnöke (elhunyt)
Verebélyi Gyuláné gazdasági igazgató
Dr. Győry Attila főorvos
2004 Iványiné Konrád Gizella építőmérnök (elhunyt)
Iványi János építőmérnök
Kurucz György motorversenyző (elhunyt)
2005 Bertalan Tivadar díszlettervező, festőművész, író
Dózsa László színész
Gyöngyössy Zoltán fuvolaművész (elhunyt)
Jolsvai András író, újságíró
2006 Juhász György cukrászmester (elhunyt)
Major Ferencné a Mozgássérültek Bp.-i Egy. Újpesti Szerv. Klubvez.
Petőcz Lajos képzőművész (elhunyt)
Salekovics István mérnök
Tungsram Férfikar
UTE
2007 Dr. Ady Endre nyugállományú osztályvezető főorvos
Dr. Bánfalvy Irén nyugállományú vezető főorvos
Horváth János mérnök
Jánka Sándor nyugállományú rendőr alezredes (elhunyt)
Jozefka Antal festőművész
Dr. Paulus Alajos filmrendező (elhunyt)
2008 Deutsch László főrabbi
Dr. Küttel Péter főigazgató
Horváth Emil az Ady Endre Műv. nyugállományú igazgatója (elhunyt)
Újpesti Közművelődési Kör
2009 Borosné Dr. Kézy Zsuzsanna gimnáziumi igazgató
Gilyén Elemér nyugállományú helyettes államtitkár
Matavovszky Tibor nyugállományú tanár (elhunyt)
Rappaport Zoltán Újpesti Zsidó Hitközség örökös, tiszteletbeli elnöke (elhunyt)
Dr. Rosner László nyugállományú KTSZ-elnök, karitatív segítő (elhunyt)
2010 Báncs Ferenc vállalkozó
Dr. Fellegi Béla tiszti főorvos (elhunyt)
Dr. Ihász Judit bőrgyógyász
Kissné Szkok Mária igazgatóhelyettes
Dr. Kovács Ivánné Jurcsek Margit ÚVE elnök
Mácsikné Szalóki Mária óvodapedagógus
2011 Balajcza Tibor Humánpolitikai vezető, az UTE egykori sportolója
László Mária kulturális szervező
Szöllősy Marianne Újpesti Helytörténeti Gyűjtemény vezetője
2012 Daróczi Lajos József önkormányzati képviselő
Hangódi András szódás (elhunyt)
Tóth András labdarúgó, sportszervező
2013 Dunai Antal Olimpiai bajnok magyar labdarúgó, edző, sportvezető
Földes László, Hobo Kossuth-díjas magyar blues-énekes, dalszerző, előadóművész és a Hobo Blues Band együttes alapító tagja, énekese
Urbán Kornél tanár, az Újpesti Városvédő Egyesület Alapító tagja (elhunyt)
2014 Andrejszki Judit régizene-orgona előadóművész
Kőrösné dr. Mikis Márta tudományos kutató
Noskó Ernő nyugalmazott labdarúgó
2015 Őze István klubigazgató (Újpesti Torna Egylet)
Dr. Vitáris Edit címzetes főjegyző
2016 Dani Gyöngyi az UTE paralimpiai csapat ezüst- és bronzérmes vívója
Csonka András paralimpiai ezüstérmes asztaliteniszező
Fericsán Kálmán biológia-testnevelés szakos tanár, szakíró (elhunyt)
Hirmann László középiskolai tanár, az Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium igazgatója
Kapás Boglárka az UTE olimpiai bronzérmes úszója
Krajnyák Zsuzsanna az UTE paralimpiai egyéni bronz-, csapat ezüst- és bronzérmes vívója
Zámbó Sándor az Újpesti Dózsa egykori válogatott labdarúgója, az UTE edző
2017 Dr. Gergely Zoltán nyugalmazott aneszteziológus
Gömbös Attila László Újpest korábbi alpolgármestere, az UV Zrt. korábbi vezető munkatársa
Rejtő Ildikó kétszeres olimpiai bajnok tőrvívó, edző
2018 Dr. Kövesdi István iskolaigazgató
Dr. Nyárs Csaba nyugállományú jogtanácsos
Somos Zsuzsa festőművész, grafikus
2019 Dr. Kálmán Mihály gyermek háziorvos
Márkus Erzsébet nyugállományú főosztályvezető
Petrányi Imre UTE judo szakosztályvezető
2020 Dr. Hintalan Albert szülész-nőgyógyász szakorvos
Kocsis András Sándor kereskedelmi üzemgazdász, szociológus, a Kossuth Kiadó Zrt. elnök vezérigazgatója
Rojkó Annamária szerkesztő-újságíró
2021 Dr. Baloghné dr. Diós Erzsébet Emília felnőtt háziorvos, címzetes főorvos
Németh György üzleti szaktanácsadó
Gangl Edina olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok vízilabdázó
Keszthelyi-Nagy Rita olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok vízilabdázó
Parkes Rebecca olimpiai- és Európa-bajnoki bronzérmes vízilabdázó
Rybanska Natasa olimpiai- és Európa-bajnoki bronzérmes vízilabdázó
Szücs Gabriella olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok vízilabdázó
ÚJPEST ÖNKORMÁNYZATA ELISMERŐ OKLEVELEK

Év

Újpest Önkormányzata Elismerő Oklevelek

Foglalkozás

2010 Feiner Salamon Sándorné női szabó
Gáspár Lilla Julianna kesztyűkészítő
Hanzlik Pál Béla fémmegmunkáló
Hegyaljai István lakatos
Kiss István fényképész
Magyar Lászlóné női fodrász
Orosz Miklós Zoltán szobafestő-mázoló-tapétázó
Pintér Kálmán fémmegmunkáló
Sinkó Ottóné női fodrász
Tóth Tihamér női fodrász
2011 Polgármesteri elismerés Újpest rendőreinek:
Dudás Éva főtörzsőrmester, Varga László főtörzsőrmester, György Zoltán főtörzsőrmester, Kardos István őrmester, Gánóczi Viktor főtörzszászlós, Pinkóczi József ezredes
2012 Gönczi Kálmán vendéglős
Leveleki Gyula órás
Dr. Kriskáné Gánóczi Anita ÁMK előadó
Karakas Hedvig cselgáncsozó
Erdély Piroska polgárőr
Brehel Attila polgárőr
Priszler Györgyné lengyelnyelv-tanár
Gyorgyovich Egon Lászlóné női szabó
Tábori Ferenc József motorkerékpár-szerelő
2013 Horváth Józsefné UV Zrt. csoportvezető
Kisgergely Zoltán Harangvirág Cukrászda tulajdonosa
Kórodiné Novák Judit Bródy Gimnázium, igazgatóhelyettes
Orosz Sándorné cukrász, Orosz Cukrászda
Pallós István cipész
Papp Béla ny. köztisztviselő
2014 Bodánszky Péter látszerész
Bp. IV. kerületi Rendőrkapitányság
Czermann Tamás autóvillamossági műszerész
Káposztási Családok Egyesülete
Saly Péter Lions Klub vezetője
Újpesti Piac és Vásárcsarnok eladói
2015 Ambrus Imre
Horváth Józsefné
Nagy Antal
Nyers Erika
Sipos Zsuzsanna
Újpesti Tűzoltóság
ifj. Vitek Ferenc autószerelő
Valiczek házaspár Vadgesztenye Cukrászda
2016 Doma Gergő UTE szakvezető
Kovács Zoltán sportújságíró
Kótai Géza zenész
Marosi Csilla önkormányzati osztályvezető
Müller Péter önkormányzati ny. osztályvezető
Nagy Imre rendőr alezredes
Somogyi Béla edző
Szűts István zenész
Tóka Sándor UTE kajakozó
2017 Ancsin János UTE szakmai igazgató
Csóka János Pál Főv. Roma Önkormányzat elnöke
Intarzia Káposztási Nagycsaládosok Egyesülete
Molnár István plébános
Varga Erika anyakönyvvezető
Varga Julianna titkársági ügyintéző
2018 Bíró András Zsolt Kurultáj
Bozsik Tibor ny. ezredes
Dr. Auer László fogszakorvos
Kiss Lenke Kosárlabda Suli
Nagy Zoltán üveges
Pavletitsné Egressy Mária iskolaigazgató
Szerdócz J. Ervin főrabbi
Tóth Lászlóné szociális ügyintéző
2019 Anda József kárpitos
Intarzia Káposztási Nagycsaládosok Egyesülete
Kálmán Imre cégvezető
Nagy Dániel túrázó
Tamási Júlia ny. könyvtárvezető
Timkó Antalné ny. pénzügyi ügyintéző
Újpesti Cigányzenekar
UTE Röplabdaszakosztály
2020 Németh Antalné óvodapedagógus
Laszip Gábor sporttörténész, helytörténész, kutató
Lepke Cukrászda hagyományőrző cukrászat
2021 Brehel Attila flotta manager
Haouandjih Michѐl Ange építészmérnök
Szélesi Szabolcs Ostyakészítő Műhelye
Kapás Boglárka olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó
Lucz Dóra Európa-bajnok kajakozó
Péni István Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes sportlövő
Skip to content